Monitoring & evaluatie

Monitoring en evaluatie zijn belangrijke onderdelen van de beleidscyclus. Het brengt de voortgang in beeld, toont aan welke effecten zijn behaald en wat lessen voor de toekomst zijn.

Monitoring en evaluatie zijn belangrijke onderdelen van de beleidscyclus. Monitoring vindt plaats tijdens de uitvoering van programma’s terwijl evaluatie juist achteraf gebeurt. Met monitoring brengen we de voortgang in beeld zodat, eventueel, bijsturing plaats kan vinden. Met evaluatie brengen we in beeld hoeveel effect de maatregel heeft, wat de bijdrage aan de doelstellingen is en welke lessen en leerervaringen er zijn opgedaan.

Voorbeelden van werkzaamheden:

  1. We brengen in beeld of programma’s conform planning lopen en of daarmee het eindresultaat nog haalbaar is.
  2. We constateren afwijkingen van de planning en doen concrete voorstellen voor bijsturing op project- of programmaniveau.
  3. We meten de situatie voor en na gereedkomen van een project en bepalen welk deel van de verschillen aan het project kunnen worden toegerekend.
Heleen Edens

Heleen Edens

Adviseur Mobiliteit

Wisselwerking tussen mobiliteit en ruimte heeft mijn aandacht

Heleen verdiept zich graag in dit soort vraagstukken. Waarom verplaatst iemand zich van A naar B? En waarom kiest hij/zij (niet) voor een bepaald vervoermiddel?

Meer over Heleen Edens

Andere betrokken collega's:

Patrick van Soest

Relevante projecten

Op het gebied van Monitoring & evaluatie

Waar plaats ik mijn fiets? Open data voor vellige stallingen

Project

12 jun
Liesbeth Knap Door

Liesbeth Knap

Waar plaats ik mijn fiets? Open data voor vellige stallingen

Gemeentes zijn steeds meer aan het investeren in veilige fietsenstallingen. Maar hoe zorg je ervoor dat fietsers toegang hebben tot betrouwbare informatie over deze stallingen Keypoint helpt mee aan standaardiseren en delen van data over fietsenstallingen.

Lees verder
Data over deelmobiliteit in Hengelo & Enschede

Project

08 jun
Justin van Steijn Door

Justin van Steijn

Data over deelmobiliteit in Hengelo & Enschede

Keypoint heeft een data-analyse uitgevoerd met betrekking tot deelmobiliteit voor de steden Enschede en Hengelo. Deze analyse is gebaseerd op gegevens afkomstig van het landelijke dashboard voor deelmobiliteit.

Lees verder
Achteraf betalen met kentekenregistratie op parkeerterrein Molkenboer

Project

13 dec
Justin van Steijn Door

Justin van Steijn

Achteraf betalen met kentekenregistratie op parkeerterrein Molkenboer

De gemeente Oldenzaal heeft in februari 2020 een pilot gestart met een nieuw parkeersysteem op parkeerterrein Molkenboer. Keypoint heeft hiervoor onderzocht of het systeem voldoet aan de wensen van de parkeerders.

Lees verder

Onze mensen

Drijfveren lopen uiteen, de passie is de gemeenschappelijke deler.