Project

Anders reizen in Haaglanden geanalyseerd

07 nov 2018

Opdrachtgever

Metropoolregio Rotterdam Den Haag

Projectrol

Data-analyse

Start project

mei 2018

Anders reizen in Haaglanden geanalyseerd
Heleen

Heleen

Adviseur Mobiliteit

Wisselwerking tussen mobiliteit en ruimte heeft mijn aandacht

Heleen verdiept zich graag in dit soort vraagstukken. Waarom verplaatst iemand zich van A naar B? En waarom kiest hij/zij (niet) voor een bepaald vervoermiddel?

Meer over Heleen

Andere betrokken collega's:

Justin
In het kader van Beter Benutten Vervolg konden werknemers in de regio Haaglanden, die normaliter met de auto naar het werk reisden, gebruik maken van een probeerpas. Met deze pas reisden werknemers tot twee maanden kosteloos met het openbaar vervoer tussen de woon- en werklocatie. Deelnemers ontvingen een anonieme ov-chipkaart waarmee zij de voordelen van het reizen met het openbaar vervoer konden ervaren. Als zij na een maand met het openbaar vervoer gereisd te hebben tevreden waren konden de deelnemers nog een extra maand gebruik maken van de ov-chipkaart. Tijdens die tweede maand werden de mogelijkheden met de werkgever besproken om er voor te zorgen dat de werknemers met het openbaar vervoer blijven reizen. Werknemers werden verleid om een abonnement af te sluiten en dit zou moeten resulteren in een structurele gedragsverandering. Uit de auto het openbaar vervoer in!

Het gebruik van de OV-probeerpassen moest spitsmijdingen opleveren. Om te berekenen hoeveel structurele spitsmijdingen dit heeft opgeleverd, heeft de Metropoolregio Rotterdam Den Haag (MRDH) Keypoint ingeschakeld. Aan de hand van de transacties van de OV-chipkaart en de resultaten van de deelnemers-enquête is berekend hoeveel spitsmijdingen er zijn gerealiseerd en of werknemers hun duurzame reisgedrag structureel voort blijven zetten. 
 
Terug naar overzicht

Neem contact op over dit project

Gewoon een vraag of wilt u graag een vrijblijvend kennismakingsgesprek? Vul onderstaand formulier in en wij nemen uiterlijk de eerstvolgende werkdag contact met u op.

Andere projecten

Ook leuk om te lezen

Keypoint simuleert parkeerbeweging voor parkeerkelder villa

Project

14 sept
Patrick Door

Patrick

Keypoint simuleert parkeerbeweging voor parkeerkelder villa

Bij de bouw van een villa ontstaat onzekerheid over de autolift in de nieuwe parkeerkelder. Keypoint helpt met een simulatie van de parkeerbewegingen.

Lees verder
Openbare OV-data: Een analyse rondom de afsluiting van de Weesperstraat

Project

08 sept
Liesbeth Door

Liesbeth

Openbare OV-data: Een analyse rondom de afsluiting van de Weesperstraat

We hebben de sluiting van de Weesperstraat in Amsterdam onder de loep genomen. Door gebruikt te maken van openbare data kunnen we kijken naar de effecten op het openbaar vervoer. Liesbeth en Justin nodigen u uit om te kijken wat er onder andere mogelijk is met openbare OV-data. Lees hier verder over hun bevindingen:

Lees verder
Het fietsen is weer begonnen

Project

05 sept
Justin Door

Justin

Het fietsen is weer begonnen

Vele Scholieren stappen vandaag weer op de fiets om naar school te komen. Dit is goed nieuws in een samenleving waarin we meer mensen op de fiets willen krijgen. Justin vraagt uw aandacht voor de obstakels die middelbare scholieren tegenkomen als ze regelmatig naar school fietsen. En waarom die zo belangrijk zijn om op te lossen.

Lees verder