Cameraonderzoek Burgemeester van Roijensingel-Stationsweg
Patrick Duwel
Patrick Duwel
Directeur

Cameraonderzoek Burgemeester van Roijensingel-Stationsweg

02 nov 2012
Keypoint Consultancy voerde voor de gemeente Zwolle een onderzoek uit naar de effecten van het verplaatsen van een voetgangersoversteekplaats op de doorstroming en verkeersveiligheid. De Burgemeester van Roijensingel is een belangrijke weg op de binnenring van Zwolle. Voetgangers van het station naar de binnenstad kruisen de weg op een voetgangersoversteekplaats ter hoogte van de Stationsweg. Rondom het kruispunt hebben gedurende twee weken de verkeerscameras van Keypoint gehangen. Vervolgens is in beeld gebracht in hoeverre de doorstroming van autos en specifiek ook van bussen wordt gehinderd door overstekende voetgangers. Ook is in beeld gebracht in hoeverre er verkeersonveilige situaties plaatsvinden. Deze uitkomsten zijn vergeleken met de beelden die eerder al, voor de aanpassingen, zijn gemaakt van de situatie. Naast deze verkeerskundige analyse is ook geteld hoeveel voetgangers over de Stationsweg richting de binnenstad lopen. De uitkomsten daarvan worden gebruikt voor het monitoringsprogramma van de gemeente Zwolle.
Terug naar overzicht

Neem contact op over dit project

Gewoon een vraag of wilt u graag een vrijblijvend kennismakingsgesprek? Vul onderstaand formulier in en wij nemen uiterlijk de eerstvolgende werkdag contact met u op.

Anti-spam
Typ bovenstaande code over.

Andere projecten

Ook leuk om te lezen

Met de fiets naar Zandvoort aan Zee: Fietsparkeren is straks nog makkelijker

Project

24 nov
Frits de Haan Door

Frits de Haan

Met de fiets naar Zandvoort aan Zee: Fietsparkeren is straks nog makkelijker

Hoeveel fietsen staan er eigenlijk geparkeerd bij het strand in Zandvoort? En hoe is dat op een zeer warme dag? En welke stallingsplek vraagt om verbeteringen? Dat zijn de vragen waarmee wij aan de slag zijn gegaan!

Lees verder
Even voorstellen: Mark Visch

Nieuws

01 nov
Cees Bakker Door

Cees Bakker

Even voorstellen: Mark Visch

Mooi nieuws: Mark versterkt per 1 november ons team als adviseur Mobiliteit. Als adviseur gaat hij diverse projecten op verkeerskundig vlak ondersteunen.

Lees verder
Waarom een Mobiliteitsprogramma van Eisen (MPvE) onmisbaar is

Nieuws

26 feb
Patrick Duwel Door

Patrick Duwel

Waarom een Mobiliteitsprogramma van Eisen (MPvE) onmisbaar is

De mobiliteitstransitie en de druk op de leefbaarheid in steden vragen om slimme en duurzame oplossingen. Bij gebiedsontwikkelingen is het daarom belangrijk om mobiliteit als integraal onderdeel van de planvorming vooraf mee te nemen. Het Mobiliteitsprogramma van Eisen (MPvE) is hierin een waardevol hulpmiddel. Het helpt bij het concretiseren van ambities van jouw gemeente en zorgt ervoor dat mobiliteitsoplossingen goed aansluiten bij de ruimtelijke context en de behoeften van toekomstige gebruikers.

Lees verder