Cameraonderzoek en brugwachtersysteem
Patrick Duwel
Patrick Duwel
Directeur

Cameraonderzoek en brugwachtersysteem

28 feb 2012
Op verzoek van de gemeente Dordrecht en regio Drechtsteden heeft Keypoint onderzocht welke mogelijkheden er zijn om de doorstroming van passerende bussen bij de Prins Hendrik brug te verbeteren. Om betere doorstroming te voorzien wordt ingezet op het gebruiken van de actuele reisinformatie afkomstig uit het DRIS, van de regio Drechtsteden om de brugopeningen beter aan te laten sluiten op de passages van de bus. De invoering van dit brugwachtersysteem wordt door Keypoint begeleid. Daarnaast draagt Keypoint zorg voor de evaluatie van het systeem. Hierbij heeft Keypoint haar cameraonderzoek ingezet, om een nul en één meting uit te voeren. De brugopeningen zijn met behulp van cameras geregisteerd, waarbij tevens de wachtrij in beeld is gebracht. Op deze wijze is bepaald op welk moment na opening van de brug bussen aansluiten. Uit de evaluatie dient te blijken of bussen na invoering van het systeem gemiddeld minder lang voor de brugopening hoeven te wachten, doordat rekening wordt gehouden met hun passage.
Terug naar overzicht

Neem contact op over dit project

Gewoon een vraag of wilt u graag een vrijblijvend kennismakingsgesprek? Vul onderstaand formulier in en wij nemen uiterlijk de eerstvolgende werkdag contact met u op.

Anti-spam
Typ bovenstaande code over.

Andere projecten

Ook leuk om te lezen

Sociale veiligheid in het openbaar vervoer

Project

16 dec
Cees Bakker Door

Cees Bakker

Sociale veiligheid in het openbaar vervoer

De regionale vervoerders in OV-Oost staan voor veilig openbaar vervoer voor haar reizigers en haar personeel. Samenwerking tussen deze vervoerders en met partijen zoals gemeenten, NS en de politie is essentieel. Om daar richting aan te geven heeft Keypoint geholpen om een Meerjarenplan Sociale Veiligheid 2026-2028 en het Jaarplan 2026 op te stellen. 

Lees verder
Wist je dat

Nieuws

15 dec
Heleen Edens Door

Heleen Edens

Wist je dat

Bij Keypoint werken we al jaren intensief met OV-data. We verzamelen, ontsluiten en analyseren data om inzicht te geven in de prestaties van het openbaar vervoer en om te laten zien hoe het OV bijdraagt aan bereikbaarheid en multimodale netwerken. Daarmee ondersteunen we beleidsmakers, planners en onderzoekers bij het maken van onderbouwde keuzes.

Lees verder
Even voorstellen: Mark Visch

Nieuws

01 nov
Cees Bakker Door

Cees Bakker

Even voorstellen: Mark Visch

Mooi nieuws: Mark versterkt per 1 november ons team als adviseur Mobiliteit. Als adviseur gaat hij diverse projecten op verkeerskundig vlak ondersteunen.

Lees verder