Hengelo verbetert fietsparkeren in de binnenstad met behulp van RFID-meting Keypoint
Justin van Steijn
Justin van Steijn
Adviseur Mobiliteit

Hengelo verbetert fietsparkeren in de binnenstad met behulp van RFID-meting Keypoint

14 mei 2020

De gemeente Hengelo verbetert de bereikbaarheid van de binnenstad. De fiets is een belangrijke vervoerwijze voor bezoekers van de binnenstad. De gemeente streeft onder andere naar het verbeteren van de fietsparkeerervaring, maar had nog beperkt informatie over de bestaande bezetting van fietsparkeerplaatsen, de stallingsduur en bezoekmotieven van fietsers. Daarom heeft ze Keypoint Consultancy gevraagd een fietsparkeermeting uit te voeren.

Keypoint maakt gebruik van de, in verschillende andere gemeenten reeds beproefde, RFID-techniek om de fietsparkeerduur te bepalen. Door een flyer met RFID-chip aan de fiets te hangen en meerdere keren een scanronde door de binnenstad te maken kan de fietsparkeerduur bepaald worden. De fiets krijgt dan als het ware een kenteken voor één dag. Tegelijkertijd wordt zo de bezettingsgraad op verschillende momenten van de dag gemeten.

Naast tellingen is er ook een enquête uitgevoerd. Op de hanger staat het onderzoek uitgelegd en wordt verwezen naar een online vragenlijst met vragen over het bezoekmotief en herkomst van de fietsparkeerder.

Met de resultaten van het onderzoek heeft de gemeente meer inzicht gekregen in de fietsparkeervoorzieningen in de binnenstad, zodat ze deze inzichten kan gebruiken om de voorzieningen te verbeteren. Er wordt onder andere gedacht aan het bijplaatsen van stallingsplekken op drukke locaties en het (mogelijk) toevoegen van bewaakte fietsparkeerstallingen.

Wilt u ook inzicht in het fietsparkeren in uw binnenstad of rondom een station? Neem dan contact op met info@keypoint.eu.

Terug naar overzicht

Neem contact op over dit project

Gewoon een vraag of wilt u graag een vrijblijvend kennismakingsgesprek? Vul onderstaand formulier in en wij nemen uiterlijk de eerstvolgende werkdag contact met u op.

Anti-spam
Typ bovenstaande code over.

Andere projecten

Ook leuk om te lezen

We vieren één jaar aan de Nieuwegracht!

Nieuws

14 mrt
Michiel Doelman Door

Michiel Doelman

We vieren één jaar aan de Nieuwegracht!

Vandaag staan we stil bij een bijzonder moment: het is precies een jaar geleden dat Keypoint Consultancy de deuren opende aan de Nieuwegracht 24A in Utrecht. Na een mooie tijd aan de Ganzenmarkt, vonden we hier een nieuwe thuisbasis waar we met veel energie werken aan slimme mobiliteitsoplossingen.

Lees verder
De toekomst van de fiets: Ruimte maken voor diversiteit 

Nieuws

10 mrt
Frits de Haan Door

Frits de Haan

De toekomst van de fiets: Ruimte maken voor diversiteit 

De fiets biedt tal van voordelen die het een aantrekkelijk vervoermiddel maakt. Mede door de komst van steeds meer typen aangepaste fietsen is fietsen relatief makkelijk en toegankelijk voor mensen van alle leeftijden en achtergronden. Tegelijkertijd vormt zich ook het beeld dat hierdoor nieuwe problemen ontstaan. De verscheidenheid aan fietsen wordt groter, waarbij verschillen in massa, breedte, en snelheid soms problemen opleveren, bijvoorbeeld op de vaak smalle fietspaden. In dit artikel duiken we in de oorzaken, bijkomstige problemen en mogelijke oplossingen.

Lees verder
Stijn onderzoekt: kengetallen effecten fietssnelwegen

Project

28 feb
Ramon Kienhuis Door

Ramon Kienhuis

Stijn onderzoekt: kengetallen effecten fietssnelwegen

Fietssnelwegen zijn mede aangelegd als alternatief voor de auto om congestie te verminderen. Fietsen biedt echter veel meer voordelen dan alleen het terugdringen van congestie. Wie fietst, verbetert zijn eigen gezondheid. Daarnaast zorgt een modal shift voor een vermindering van uitstoot, wat op zijn beurt weer een positief effect heeft op de volksgezondheid. De vraag die Stijn bezighield was: hoe breng je deze effecten goed in kaart?

Lees verder