Het fietsen is weer begonnen
Patrick Duwel
Patrick Duwel
Directeur

Het fietsen is weer begonnen

05 sept 2023

Je ziet ze weer hangen: spandoeken met de tekst “de scholen zijn weer begonnen”. In de regio Noord sinds deze week. Middelbare scholieren gaan weer massaal per fiets naar school: 80% fietst, schrijft NRC vandaag in een artikel over fietsroutes naar school. Dat zijn modalsplit-cijfers waar velen in het mobiliteitsdomein alleen maar van kunnen dromen. Scholieren hebben natuurlijk weinig alternatieven. Maar zoals het gezegde luidt: jong geleerd is oud gedaan.

Elk jaar geven gemeenten, provincies en de Rijksoverheid veel aandacht aan het stimuleren van de fiets als duurzame en gezonde mobiliteitsoptie. De campagne “Kort ritje? Da's zo gefietst!” is al een paar maanden bezig. En gemeenten en provincies verzetten veel werk om doorfietsroutes en fietssnelwegen aan te leggen om het fietsen sneller en makkelijker te maken.

Vergeten we daarbij niet iets? Volgens het SWOV is verkeersonveiligheid het belangrijkste obstakel dat inwoners in grote steden in Europa   ervan weerhoudt om de auto te laten staan en te gaan fietsen. De studie gaat over diverse steden in Noordwest-Europa, waaronder de Nederlandse steden Tilburg en Groningen. De langere reistijd van de fiets en de fysieke inspanning van fietsen zijn hierna pas het meest voorkomende obstakel voor het gebruik van de fiets. Mensen zijn dus best bereid om wat langer te fietsen, als de verkeersveiligheid maar op orde is.

Hieruit volgt dus dat niet het aanleggen van snellere fietsroutes, maar het verbeteren van de verkeersveiligheid de allerbelangrijkste manier is om fietsen aantrekkelijker te maken. En op de tweede plek natuurlijk het aanleggen van snelle fietsroutes. Twee ontwikkelingen die elkaar niet uitsluiten. En aangezien scholieren in grote meerderheid het goede voorbeeld geven, is het dan niet zaak dat we hen van harte ondersteunen met veilige fietsroutes naar school? Want als jong geleerd oud gedaan is, blijven ze met de goede en veilige fietservaringen uit hun jeugd wellicht ook fietsen naar hun toekomstige baan.

Terug naar overzicht

Neem contact op over dit project

Gewoon een vraag of wilt u graag een vrijblijvend kennismakingsgesprek? Vul onderstaand formulier in en wij nemen uiterlijk de eerstvolgende werkdag contact met u op.

Anti-spam
Typ bovenstaande code over.

Andere projecten

Ook leuk om te lezen

Derk onderzoekt: Fietsdiversiteit in gemeentelijke fietsparkeervoorzieningen

Project

23 jun
Liesbeth Knap Door

Liesbeth Knap

Derk onderzoekt: Fietsdiversiteit in gemeentelijke fietsparkeervoorzieningen

Met het groeiende aantal fietsen dat afwijkt van normale maatvoering (bijvoorbeeld de bakfiets), zijn bestaande parkeerplaatsen al snel niet meer geschikt. Derk Lambooij heeft onderzoek gedaan hoe gemeenten hun fietsparkeervoorzieningen kunnen aanpassen aan de diversiteit aan fietstypes.

Lees verder
Camerahandhaving in de voetgangerszone van Almelo

Project

12 jun
Ronny Berning Door

Ronny Berning

Camerahandhaving in de voetgangerszone van Almelo

Het centrum van Almelo moet voor ondernemers en bezoekers een prettige plek zijn. Omdat de meeste bezoekers lopen of fietsen, is een voetgangerszone ingesteld. Camera’s helpen bij de handhaving hiervan. Keypoint begeleidde voor de gemeente Almelo de implementatie van het camerahandhavingssysteem.

Lees verder
We vieren één jaar aan de Nieuwegracht!

Nieuws

14 mrt
Michiel Doelman Door

Michiel Doelman

We vieren één jaar aan de Nieuwegracht!

Vandaag staan we stil bij een bijzonder moment: het is precies een jaar geleden dat Keypoint Consultancy de deuren opende aan de Nieuwegracht 24A in Utrecht. Na een mooie tijd aan de Ganzenmarkt, vonden we hier een nieuwe thuisbasis waar we met veel energie werken aan slimme mobiliteitsoplossingen.

Lees verder