Projectupdate

Tijdwinst door prioriteit bij slimme verkeerslichten?

17 apr 2020

Opdrachtgever

Gemeente Nijmegen

Projectrol

Projectleider

Start project

mrt 2019

Tijdwinst door prioriteit bij slimme verkeerslichten?
Heleen

Heleen

Adviseur Mobiliteit

Wisselwerking tussen mobiliteit en ruimte heeft mijn aandacht

Heleen verdiept zich graag in dit soort vraagstukken. Waarom verplaatst iemand zich van A naar B? En waarom kiest hij/zij (niet) voor een bepaald vervoermiddel?

Meer over Heleen

Andere betrokken collega's:

Ronnie Quaink

Het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat (IenW), regionale en lokale overheden en het bedrijfsleven investeren tot en met 2020 samen zo’n 90 miljoen euro in het Partnership Talking Traffic. Dit samenwerkingsverband is opgezet om innovatieve verkeerstoepassingen te ontwikkelen en te leveren aan zowel consumenten als professionele gebruikers. Inmiddels zijn de eerste diensten gerealiseerd, waaronder iVRI’s (slimme verkeerslichten).

Binnen het Partnership Talking Traffic is een van de projectdoelstellingen om in (meerdere) grote steden c.q. dichtbebouwde regio’s door middel van pilots ervaring op te doen met prioritering voor het Openbaar Vervoer (OV) en Nood- en Hulpdiensten (NHD) bij iVRI’s. Daarbij wordt er prioriteit verleend door middel van C-ITS ( Cooperatieve Intelligente Transport Systemen).

Keypoint begeleidt in opdracht van de gemeente Nijmegen de pilot in de regio Arnhem – Nijmegen. Op 3 kruispunten in Nijmegen en 1 in Arnhem wordt op straat beproefd wat deze nieuwe techniek voor meerwaarde kan bieden.

Terug naar overzicht

Neem contact op over dit project

Gewoon een vraag of wilt u graag een vrijblijvend kennismakingsgesprek? Vul onderstaand formulier in en wij nemen uiterlijk de eerstvolgende werkdag contact met u op.

Andere projecten

Ook leuk om te lezen

Data over deelmobiliteit in Hengelo & Enschede

Project

08 jun
Justin Door

Justin

Data over deelmobiliteit in Hengelo & Enschede

Keypoint heeft voor Enschede en Hengelo een data-analyse uitgevoerd over deelmobiliteit. Dat alles met data uit het landelijke dashboard deelmobiliteit.

Lees verder
Nieuwe databronnen in beeld

Project

20 apr
Ronnie Poorterman Door

Ronnie Poorterman

Nieuwe databronnen in beeld

Er komen steeds meer nieuwe databronnen beschikbaar. Denk aan voertuigdata, floating car data en cellulaire data. Hoe kunnen die de werkprocessen van wegbeheerders ondersteunen? Voor de tweede Samenwerkingsagenda Smart Mobility van het LVMB hebben we de recente ontwikkelingen van dit soort ‘nieuwe databronnen’ tegen het licht gehouden.

Lees verder
Handreiking digitaal VM voor wegbeheerders

Project

30 mrt
Ronnie Poorterman Door

Ronnie Poorterman

Handreiking digitaal VM voor wegbeheerders

Bij verkeersmanagement wordt steeds meer gebruik gemaakt van digitale (in-car) instrumenten. Voor de tweede Samenwerkingsagenda Smart Mobility van het LVMB hebben we een handreiking opgesteld, die antwoord geeft op de vraag: Hoe kunnen wegbeheerders digitaal verkeersmanagement inzetten voor drie onderwerpen: Filestaart waarschuwing, Vooraankondigingen bij wegwerkzaamheden en evenementen, en Routekeuze en sluipverkeer.

Lees verder