Verkeersmanagement Informatie voor Route Advies (VM-IVRA)

Verkeersmanagement Informatie voor Route Advies (VM-IVRA)

15 feb 2021

Binnen het project VM-IVRA (Verkeersmanagement Informatie Voor Route Advies ) werken landelijke wegbeheerders (Rijkswaterstaat, provincies en gemeenten) samen aan het delen van data uit de verkeerscentrales met serviceproviders. Hiermee wordt invulling gegeven aan het data item regelscenario’s uit de Data Top 15 van de digitaliseringsopgave van de wegbeheerders. Ronnie Quaink is door RWS ingehuurd als projectmanager voor dit uitdagende project.

VM-IVRA wordt uitgevoerd binnen de samenwerkingsagenda van het LVMB (Landelijk Verkeersmanagement Beraad). Dat betekent dat aan publieke zijde alle grote wegbeheerders betrokken zijn. Inzet is om, via NDW, één uniform publiek kanaal te gebruiken om de informatie te delen. Dit project levert daarmee een belangrijke bijdrage aan de transitie van wegkant naar in-car informatie voorziening. Het project VM-IVRA werkt concreet aan de volgende functionele digitale toepassingen:

  • Incidenten inclusief omleiding;
  • Tunnel afsluitingen;
  • Ingezette maatregelen uit regelscenario’s;
  • Waarschuwing (geplande) brugopening inclusief omleiding;
  • Digitaal Informatie Baken/Virtuele Drip;
  • Servicebericht vanuit een verkeerscentrale naar weggebruikers binnen een bepaalde geofence.
  • Ontsluiting van statische data: milieuzones, venstertijden, netwerkkaders.

Voor VM-IVRA wordt dit jaar een PoC (Proof of Concept) met een aantal koploper regio’s en serviceproviders uitgevoerd om de meerwaarde van de oplossing aan te tonen. Na positieve besluitvorming binnen het LVMB verband kan de landelijke uitrol plaatsvinden.

Terug naar overzicht

Neem contact op over dit project

Gewoon een vraag of wilt u graag een vrijblijvend kennismakingsgesprek? Vul onderstaand formulier in en wij nemen uiterlijk de eerstvolgende werkdag contact met u op.

Anti-spam
Typ bovenstaande code over.

Andere projecten

Ook leuk om te lezen

ARAMIS en de Draaiende ringen

Project

31 okt
Ronnie Quaink Door

Ronnie Quaink

ARAMIS en de Draaiende ringen

De regio’s Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Utrecht en Eindhoven werken tot en met 2029 in het programma Draaiende ringen aan de regionale bereikbaarheid. Onze collega’s Ronnie Quaink en Ronnie Poorterman zijn onderdeel van het landelijke kernteam van spoor 2 van Draaiende ringen, beter bekend als ARAMIS. ARAMIS zorgt voor realisatie van digitale verkeersinformatie en samenwerking met serviceproviders.

Lees verder
Keypoint helpt provincie Utrecht met multimodaal verkeersmanagement.

Project

07 okt
Ronny Berning Door

Ronny Berning

Keypoint helpt provincie Utrecht met multimodaal verkeersmanagement.

De provincie Utrecht werkt aan een slim en toekomstbestendig verkeerssysteem met multimodaal verkeersmanagement. Slimme verkeerslichten (iVRI’s) spelen hierin een sleutelrol. Onze collega Ronny Berning organiseert en coördineert verschillende iVRI-projecten namens de provincie,

Lees verder
 Event: Slimme Mobiliteit in Zuid-Holland

Nieuws

23 jun
Ronnie Poorterman Door

Ronnie Poorterman

Event: Slimme Mobiliteit in Zuid-Holland

It’s a wrap! Vanuit Zuid-Holland Bereikbaar (ZHB) is op 5 juni het event Slimme Mobiliteit in Zuid-Holland georganiseerd. Het event stond in het teken van de samenwerking en datakwaliteit. Namens de portefeuille verkeersmanagement zat Ronnie Poorterman in het organiserend comité. We geven een aantal highlight van het event.

Lees verder