Verkenning CID Binckhorst
Cees Bakker
Cees Bakker
Teamleider Mobiliteit Enschede

Verkenning CID Binckhorst

24 sept 2019

Het projectgebied Central Innovation District (CID)-Binckhorst is een belangrijk economisch centrum voor zowel de regio Den Haag als het land. Dit gebied is dan ook door het Rijk aangemerkt als REOS toplocatie (Ruimtelijke Economische Ontwikkelstrategie) door de hoge dichtheid aan kennisinstellingen, onderwijs, zakencentra en instituten voor (inter)nationale governance. Om de internationale concurrentiekracht van CID-Binckhorst te behouden, dient dit gebied doorontwikkeld te worden en bereikbaar te blijven.

Om de verstedelijkingsopgave voor CID-Binckhorst te realiseren dient er een mobiliteitstransitie plaats te vinden. Dit project focust zich op het verkennen van oplossingen voor deze transitie en is geconcretiseerd in 3 opgaven:

  1. met bereikbaarheidsmaatregelen bijdragen aan de verstedelijkingsopgave als REOS toplocatie;
  2. het oplossen/voorkomen van het ontstaan van NMCA knelpunten in de zuidelijke Randstad;
  3. het bijdragen aan ambities op het gebied van fiets en OV.

Maatregelen op het gebied van parkeren, OV en fiets blijken grote invloed te hebben op de realisatie van de transitie. Verschillende OV-systemen zijn door Keypoint ingebracht, beoordeeld en globaal doorgerekend op kosten en opbrengsten. Daarnaast zijn een drietal werksessies met alle opdrachtgevers en stakeholders mede door Keypoint begeleid.

Naast de al ingezette verlaging van de Parkeernorm, is een combinatie van fiets en HOV doorslaggevend. Onderzocht is welke HOV-systemen kansrijk zijn op korte termijn en welke op de langere termijn. Ook is aandacht besteedt aan innovatieve HOV-concepten zoals ART (Autonomous Rapid Transit).

 

Terug naar overzicht

Neem contact op over dit project

Gewoon een vraag of wilt u graag een vrijblijvend kennismakingsgesprek? Vul onderstaand formulier in en wij nemen uiterlijk de eerstvolgende werkdag contact met u op.

Anti-spam
Typ bovenstaande code over.

Andere projecten

Ook leuk om te lezen

Camerahandhaving in de voetgangerszone van Almelo

Project

12 jun
Ronny Berning Door

Ronny Berning

Camerahandhaving in de voetgangerszone van Almelo

Het centrum van Almelo moet voor ondernemers en bezoekers een prettige plek zijn. Omdat de meeste bezoekers lopen of fietsen, is een voetgangerszone ingesteld. Camera’s helpen bij de handhaving hiervan. Keypoint begeleidde voor de gemeente Almelo de implementatie van het camerahandhavingssysteem.

Lees verder
Toegang tot de stad slim geregeld

Nieuws

16 apr
Ronny Berning Door

Ronny Berning

Toegang tot de stad slim geregeld

Om de leefbaarheid en veiligheid in binnensteden te verbeteren, kiezen steeds meer gemeenten voor slimme stadstoegang. Slimme camera’s worden ingezet. Een terugkerende vraag is: wie mag erin, en wie niet? Om slimme stadstoegang goed te implementeren en te laten functioneren is een integrale aanpak onmisbaar.

Lees verder
We vieren één jaar aan de Nieuwegracht!

Nieuws

14 mrt
Michiel Doelman Door

Michiel Doelman

We vieren één jaar aan de Nieuwegracht!

Vandaag staan we stil bij een bijzonder moment: het is precies een jaar geleden dat Keypoint Consultancy de deuren opende aan de Nieuwegracht 24A in Utrecht. Na een mooie tijd aan de Ganzenmarkt, vonden we hier een nieuwe thuisbasis waar we met veel energie werken aan slimme mobiliteitsoplossingen.

Lees verder